Nasz system filtrujący usuwa z wody wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne, takie jak piasek czy chlor. Ponadto za pomocą wkładów montowanych w dystrybutorach, jesteśmy w stanie zredukować twardość wody a nawet poprawić jej walory smakowe i wonne.

Na system filtrujący składają się następujące elementy:

1. Filtr mechaniczny
– filtr sedymentacyjny usuwa zanieczyszczenia do 0,5 mikrona. np.: rdzę, piach, osad mulisty oraz drobiny mechaniczne nierozpuszczalne w wodzie.

2. Filtr węglowy – dzięki zastosowaniu w nim najwyższej jakości węgla z łupin orzechów kokosowych, usuwa z wody wszystkie szkodliwe środki chemiczne, np.: chlor, ołów, fluor, rtęć, nadając tym samym wodzie doskonały smak i zapach.

3. Filtr UV antybakteryjny – uniemożliwia rozwój bakterii i wirusów, dzięki czemu mamy pewność, że woda jest krystalicznie czysta i gotowa do spożycia.

4. Filtr zmiękczający – jest wypełniony złożem jonowym zmiękczającym wodę. Zapobiega powstawaniu kamienia oraz osadu wapiennego w czajnikach, ekspresach do kawy, co wydłuża ich działanie oraz poprawia walory smakowe wody.

5. Opcjonalnie mineralizator: który wzbogaca podawaną z dystrybutora wodę w magnez, potas i sód.